Cart 0 Product Products (empty)    

No products

To be determined Shipping
0,00zł Total

Check out

Product successfully added to your shopping cart
Quantity
Total
There are 0 items in your cart. There is 1 item in your cart.
Total products
Total shipping  To be determined
Total
Continue shopping Proceed to checkout
Sale! qLabs - najnowszy system kontroli INR PT firmy Micropoint View larger

qLabs - najnowszy system kontroli INR PT firmy Micropoint

New product

950,00zł Tax included

-1 348,00zł

Before 2 298,00zł

Dostawa: 1 do 3 tygodni

More info

Micropoint qLabs® Q-1 to monitor krzepliwości krwi do szybkiego i precyzyjnego określania czasu protrombinowego (PT) oraz oznaczenia wskaźnika INR z krwi pełnej z palca.

Aparat do pomiaru INR jest łatwy i prosty w obsłudze, aby pacjent mógł wykonać samodzielnie badanie krzepliwości krwi. qLabs® Q-1 oferuje pacjentom, dostęp do wyników gęstości krwi o jakości laboratoryjnej. Zaawansowana technologia biosensoryczna analizatora umożliwia szybkie wykonanie pomiaru krzepliwości krwi z krwi kapilarnej.


Do określenia wskaźnika krzepliwości krwi jest potrzebna jedynie mała próbka krwi z opuszka palca - ok. 10 μL.

Na określenie wskaźnika krzepliwości krwi potrzeba bardzo mało czasu. Przygotowanie i wykonanie badania zajmuje tylko od 1 do 5 minut, a wynik PT i INR jest wyświetlany po kolejnych 2 minutach.

Monitor do pomiaru INR jest łatwy i tani w utrzymaniu i konserwacji. System składa się z przenośnego analizatora do pomiaru INR oraz specjalnych, jednorazowych pasków testowych.

Wbudowana kontrola jakości (QC) każdego testu daje pewność jakości wyników, minimalizuje ryzyko nieprawidłowego pomiaru.

Aparat do pomiaru INR ma własną pamięć w której może przechowywać aż do 200 ostatnich wyników badań.

Integralnym elementem systemu Micropoint qLabs® Q-1 są osobno pakowane jednorazowe paski testowe. Zastosowanie takiego rozwiązania służy ochronie urządzenia przed zanieczyszczeniem badaną próbką, oraz urządzenie nie wymaga czyszczenia po każdym badaniu. Paski testowe można przechowywać w temperaturze pokojowej, przez co są natychmiast gotowe do użycia.

qLabs Q1 model 2014

Micropoint qLabs® Q-1 model 2014


Micropoint qLabs® Q-1 jest dla pacjentów i placówek medycznych

System został zaprojektowany dla pacjentów stosujących leki rozrzedzające krew w terapii przeciwzakrzepowej. Można na bieżąco i w wygodnych warunkach domowych monitorować krzepnięcie krwi wskaźnikami PT i INR. Informacje z regularnych i częstych badań, przekazane lekarzowi prowadzącemu, pomagają w obserwacji postępów terapii, oraz, w razie konieczności, zmodyfikowaniu dawek przyjmowanych leków. Dysponowanie takim analizatorem krzepliwość krwi zwiększa bezpieczeństwo, ponieważ w razie zauważenia niebezpiecznych zmian w wskaźnikach krzepnięcia może szybko zastosować środki zaradcze, skontaktować się z lekarzem lub przekazać ważną informację diagnostyczną kiedy będzie potrzebna nagła interwencja medyczna.

Analizatora INR ma również zastosowanie w przypadku profesjonalnej opieki zdrowotnej, np. przychodnie, gabinety lekarskie, punkty pierwszego kontaktu z pacjentem czy punktów diagnostyki medycznej.

Konsultacje z pacjentem przyjmującym leki zmieniające stopień krzepliwości krwi, mogą przynieść poprawę jakości terapii, jeżeli dysponuje się wynikami PT i INR z ostatniej chwili. Micropoint qLabs® Q-1 oferuje wyniki o jakości i dokładności porównywalnej z laboratoryjną, które można uzyskać w ciągu kilku minut. Lekarz, lub osoba z którą pacjent się konsultuje, może sprawdzić stopień krzepliwości krwi już w trakcie jednej wizyty.

System do kontroli koagulacji umożliwia dostęp do bieżących wyników gęstości krwi  w placówce medycznej czyniąc go doskonałym narzędziem dla pracowników służby zdrowia i pacjentów.

Analizator Micropoint qLabs® Q-1 jest lekki i przenośny, a paski testowe, będące istotnym elementem systemu, można przetrzymywać w temperaturze pokojowej. System można bezpiecznie trzymać pod ręką w domu lub wziąć ze sobą w podróż.

Testy qLabs

Integralnym elementem systemu qLabs® paski testowe. są indywidualnie pakowane w hermetyczne folie, dzięki którym paski testowe są chronią przed wilgocią oraz zmniejszają ryzyko zakażenia pacjentów. Paski testowe mogą być przechowywane w temperaturze pokojowej, co dodatkowo zmniejsza koszty ich przechowywania.

Cechy systemu Micropoint qLabs® Q-1:

 • Mała próbka krwi z opuszka palca, mniej niż 10 μL.
 • Wbudowana kontrola jakości testu.
 • Czas przeprowadzenia badania 1-5 minut.
 • Wynik PT/INR jest wyświetlany w 2 minuty.
 • Pamięć 200 wyników testów.
 • Możliwość zasilania sieciowego i bateryjnego (4 xAA).
 • Wymiary: dł. 13,5 cm; sz. 6,5 cm; wys. 3,4 cm

Znak alt

altDeklaracja zgodności: Urządzenie i testy qLabs firmy Micropoint spełniają wymogi norm regulacyjnych UE w zakresie wyrobów medycznych do diagnostyki in vitro - dyrektywa 98/79/WE Parlamentu Europejskiego oraz Rady ("dyrektywa IVD"). Posiadają oznaczenie znakiem CE0123 wydanym przez Niemiecki instytut ds. jakości TÜV SÜD.


W opakowaniu z urządzeniem Micropoint qLabs® Q-1 są:

 • Pudełko do przenoszenia
 • Zasilacz 230V
 • Przewód komunikacyjny USB
 • 10 Jednorazowych Sterylnych Bezpiecznych Nakłuwaczy 2,4mm, 21G do badania INR
 • Instrukcja użytkownika i Poradnik szybkiego startu w języku polskim

Każdy zestaw posiada wydrukowaną instrukcję obsługi w języku polskim w formacie A6, instrukcja obsługi została zatwierdzona przez producenta. Jakość tłumaczenia tej instrukcji w znacznym stopniu ułatwia obsługę systemu qLabs.

Dodatkowe opcje

Gwarancja:

 • Standardowa - 12 miesięcy
 • Opcjonalne 2 lata
 • Opcjonalne 3 lat.
 • Opcjonalne Premium - 3 lata razem z gwarancją wymiany na inny w przypadku braku dostępności pasków testowych lub zaprzestania produkcji w okresie gwarancji.

Szkolenie

 • Warszawa
 • Chorzów

GRATIS!

Przy zakupie można dodatkowo zamówić Poradnik dla pacjenta dotyczący leczenia doustnymi lekami przeciwzakrzepowymi oraz samokontroli PT/INR

Dostępny jest najnowszy model qLabs 2019 PL z polskim menu

Reviews

Grade 
01/04/2018

Użytkownik z doświadczeniem

Potwierdzam, że wyniki z urządzenia pokrywają się z Laboratorium (różnica to 4 setne). Trzeba pewnej wprawy by dobrze i szybko wykonać pomiar, ale wygoda jest niezaprzeczalna.

  Grade 
  11/22/2016

  Beata Z.

  Super sprzęt, mogę teraz zawsze i wszędzie kontrolować wskaźnik INR z palca. Wyniki pokrywająsięz laboratorium, poza tym świetna i szybka obsługa w sklepie, wysyłka dotarła na drugi dzień. Paski były pakowane w kartonik po 12szt.

  • 3 out of 4 people found this review useful.

  Write your review!

  Write a review

  qLabs - najnowszy system kontroli INR PT firmy Micropoint

  qLabs - najnowszy system kontroli INR PT firmy Micropoint

  Accessories